Vatrogasni dom Vidovec

Vatrogasni dom DVD Vidovec nalazi se u samom središtu Vidovca te je tako i dugogodišnji centar svakojakih zbivanja u općini i šire.Od nekadašnje male sale dom je prerastao u prekrasnu građevinu kojom se posebno ponose vatrogasci a isto tako i svi žitelji općine koji su ga koristili u razne svrhe.Mnogi pamte svadbe,zabave te razne druge manifestacije koje su se održavale u našem domu i svi potvrđuju da su se osiječali kao u vlastitoj kuči.Posebno smo ponosni što je vatrogasni dom izgrađen vlastitim rukama naših vatrogasaca kao i svih dobrih ljudi koji odavno pomažu našu humanitarnu organizaciju.Danas se vatrogasni dom ističe u središtu Vidovca ne samo svojom bojom nego i uređenošču kako samog objekta tako i okoline.2010.g.dom je u potpunosti obnovljen iznutra i izvana kao i vatrogasno spremište na koje smo ponosni.U potkrovlju su sređene prostorije za sastanke i primanje gostiju a tu se nalazi još i arhiva te ured DVD-a.Svi mještani kao i drugi nam dragi gosti mogu u bilo koje vrijeme posjetiti dom te razgledati i informirati se o našem društvu.Posebno nam je drago što jako dobro surađujemo sa našom osnovnom školom koja svake godine organizira posjet djece u vatrogasni dom gdje djeca razgledavaju i ispituju naše članove o raznim temama vezanim uz požar i vatrogasce.