122. REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA !!
Datum objave: 28.siječnja 2012.

Dana 28.siječnja 2012.g održana je 122. redovna godišnja Skupština DVD-a Vidovec.Na Skupštini je prezentiran rad društva te sve ostale aktivnosti vezane uz prevenciju kao i podjela priznanja zaslužnim članovima društva.Prisustvovalo je oko 200 ljudi iz 23 DVD-a uključujuči i drage goste iz PGD Biš i PGD Vitomarci iz Slovenije kao i domači članovi društva.Nakon službenog dijela, kada su iscrpljene sve točke dnevnog reda započelo je druženje uz glazbu i domijenak.Posebno nam je drago što je fešta trajala do jutarnjih sati što nam potvrđuje činjenicu da smo rado posječeno društvo i da se u našoj sredini gosti ugodno osjećaju !!

POŽAR !!
Datum objave: 19.siječnja 2012.

Na dojavu o požaru na otvorenom prostoru odmah je krenula interventna postrojba DVD-a Vidovec u sastavu :Kovačić I,Kovačić M,Lešnjak S,Habulan N te Papec J.Na području uz prugu nedaleko naselja Zamlača uočeno je više površina zahvačenih plamenom koje su se uz pomoč jakog vjetra širile na sve strane.Brzom intervencijom požari su brzo ugašeni te je područje pregledano i utvrđeno je da nema opasnosti od ponovnog zapaljenja.Koliko je plamen bio jak govori i činjenica da se zapalilo grmlje uz prugu te jedan električni stup koji je sagorio i prijeti mu urušavanje, o tome su odmah obaviještene nadležne ekipe koje če sanirati nastalu štetu.S obzirom da je teren suh i ima velike količine suhe trave i grmlja  moramo konstatirati da je intervencija bila pravovremena i efikasna te je spriječeno širenje i nastajanje večeg požara na otvorenom.
BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ I SRETNA NOVA GODINA !!
Datum objave: 24. prosinca 2011.

KALENDARI za 2012.
Datum objave: 15. prosinca 2011.

Tradicija je u našem kraju da se prije nadolazečih blagdana svim našim mještanima daruje kalendar DVD-a Vidovec uz iskrene čestitke i želje. Mnogi ljudi tada daju novčani prilog jer znaju kako teško se financira vatrogastvo danas kada svakodnevno iziskujemo nove potrebe za opremom i održavanjem vatrogasnog doma, sve sukladno zakonu o vatrogastvu u RH.Posebna je čast nama  vatrogascima  kada nas ljudi prime u svoj dom,osobito stariji koji čak i puste suzu sječajuči se svojih bližnjih koji su ponosno nosili vatrogasnu odoru DVD-a Vidovec, pa ne štedimo vremena popričati s njima o povijesti društva kao i o današnjim aktivnostima koje zanimaju naše mještane.
Posebno nam je drago što ove godine na slikama kalendara prezentiramo naše postrojbe koje su sadašnjost ali i budućnost našeg DVD-a.
DAN SJEČANJA NA POKOJNE
Datum objave: 1. studenog 2011.

Dan je sjećanja na naše pokojne pa ljudi donose raznoliko živo i umjetno cvijeće te razne vrste lampiona i svijeća.Kako postoji velika opasnost od zapaljenja lako zapaljivih materijala DVD Vidovec i DVD Nedeljanec-Prekno tradicionalno daju ljudstvo za dežurstvo na našem groblju.Tako svi u miru možemo posjećivati grobove naših pokojnika bez straha od požarnih opasnosti.

Stranica 36 od 43 Prva   Prethodna   32  33  34  35  [36]  37  38  39  40  41  Sljedeća   Zadnja