BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ I SRETNA NOVA GODINA !!
Datum objave: 24. prosinca 2011.

KALENDARI za 2012.
Datum objave: 15. prosinca 2011.

Tradicija je u našem kraju da se prije nadolazečih blagdana svim našim mještanima daruje kalendar DVD-a Vidovec uz iskrene čestitke i želje. Mnogi ljudi tada daju novčani prilog jer znaju kako teško se financira vatrogastvo danas kada svakodnevno iziskujemo nove potrebe za opremom i održavanjem vatrogasnog doma, sve sukladno zakonu o vatrogastvu u RH.Posebna je čast nama  vatrogascima  kada nas ljudi prime u svoj dom,osobito stariji koji čak i puste suzu sječajuči se svojih bližnjih koji su ponosno nosili vatrogasnu odoru DVD-a Vidovec, pa ne štedimo vremena popričati s njima o povijesti društva kao i o današnjim aktivnostima koje zanimaju naše mještane.
Posebno nam je drago što ove godine na slikama kalendara prezentiramo naše postrojbe koje su sadašnjost ali i budućnost našeg DVD-a.
DAN SJEČANJA NA POKOJNE
Datum objave: 1. studenog 2011.

Dan je sjećanja na naše pokojne pa ljudi donose raznoliko živo i umjetno cvijeće te razne vrste lampiona i svijeća.Kako postoji velika opasnost od zapaljenja lako zapaljivih materijala DVD Vidovec i DVD Nedeljanec-Prekno tradicionalno daju ljudstvo za dežurstvo na našem groblju.Tako svi u miru možemo posjećivati grobove naših pokojnika bez straha od požarnih opasnosti.

CRTICE IZ PROŠLOSTI
Datum objave: 21.listopada 2011.

DVD Vidovec ima bogatu arhivu iz prošlosti društva pa ovom prilikom predstavljamo neke događaje koji su vezani uz listopad i studeni.

18.X 1934.g
"Ja Radovan Kukuljević, kao predsjednik vatrogasne čete u Vidovcu, zaklinjem se jedinim Bogom da ću kralju Petru II i otadžbini biti vjeran , normalno i državno jedinstvo čuvati , svoje dužnosti po Ustavu , zemaljskim zakonima i vatrogasnim propisima savjesno vršiti , zapovjesti svojih pretpostavljenih slušati a čast i ugled vatrogastva u svemu štititi i u svome srcu kao vatrogasac starati se isključivo za opće dobro. Tako mi pomogao Bog !!

28.X 1947.g
DVD Vidovec kupuje bačvu za vino od 117 litara.Bačva je plačena 350 din.

10.XI 1949.g
Kupljena prva Fligorna Papec Ivanu. Truba je plačena 4500 din.

3.X 1954.g
Održana vatrogasna zabava u Vidovcu. Prihod od zabave 13825 din.
ZAVRŠNI RADOVI
Datum objave: 12.listopada 2011.

Usprkos svim obavezama želja je da se svaki slobodan trenutak iskoristi za dobrobit našeg vatrogasnog društva, stoga smo došli do završnih radova na skladišnom prostoru uz naš dom. Krovna konstrukcija privedena je kraju,slijedi još manji dio poslova i natjecateljska oprema i sav popratni materijal bit če uredno poslagan na policama i spreman za svaku vježbu naših natjecateljskih ekipa.Bit če tu i mjesta za stolove i klupe koje posuđujemo našim žiteljima općine za razne namjene.Moramo napomenuti da su svi radovi izvedeni od strane naših članova koji nisu žalili svoje slobodno vrijeme te su u svakom trenutku bili na raspolaganju društvu.

Stranica 32 od 38 Prva   Prethodna   28  29  30  31  [32]  33  34  35  36  37  Sljedeća   Zadnja