PROSLAVA sv.FLORIJANA
Datum objave: 06.svibnja 2012.

Svečano obilježena proslava sv. Florijana uz povorku od vatrogasnog doma  DVD-a Vidovec do kapelice sv.Florijana u Cargovcu gdje su mnogobrojni članovi VZO Vidovec prisustvovali Svetoj Misi koja je upriličena za tu prigodu.
POVIJEST DVD-a VIDOVEC
Datum objave: 01. svibnja 2012.

Unašoj bogatoj arhivi pronašli smo neke aktivnosti našeg društva a vezane uz približne datume danas.Tako saznajemo da je 1967.g. zapečačen televizor u DVD-u Vidovec zbog kvara.

ZAPEČAČEN TV 27.04.1967. !!!

DVD Vidovec uvijek je pomagao limenu glazbu kroz povijest društva,pa tako vidimo da je uplačeno 60.din za potrebe  glazbe i to 1940.g. !!!

BANEK FRANJI UPLAČENO 60din ZA GLAZBENIKE 28.04.1940. !!!!!

DVD Vidovec održava sastanke i aktivno djeluje i u ratno i poratno doba,dokaz tome je zapisnik sa sjednice održane 1946.g. kada su primljeni i novi članovi zbog velike potrebe za pomoč mještanima našeg kraja.

NOVI ČLANOVI PRIMLJENI U DVD VIDOVEC 4.svibnja 1946.g. !!!!!!!
AKTIVNOSTI DVD-a VIDOVEC
Datum objave: 01. svibnja 2012.

Več tradicionalno članovi DVD-a Vidovec na Veliki petak čuvali su stražu kod Božjeg groba u crkvi sv. Vida u Vidovcu.Svake godine pridružuju nam se i DVD Nedeljanec-Prekno i DVD Gojanec.

Dana 24.travnja izvršen je inspekcijski nadzor DVD-a Vidovec od strane inspektora za vatrogastvo u Područnom uredu za zaštitu i spašavanje Varaždin g. Marina Mazora.Nakon uvida u kompletnu dokumentaciju te provjere opreme i vozila,opremljenost i broj aktivnih vatrogasaca inspektor je utvrdio da DVD Vidovec djeluje u skladu sa zakonom o vatrogastvu RH. Jedina primjedba bilo je naše navalno vozilo koje potječe iz davne 1957.g.!!!! Na svu sreću navalno vozilo nam još služi pa je ishod inspekcije bio pozitivan,međutim pitanje je vremena kada više neče zadovoljavati zakonske norme.Zato DVD Vidovec strpljivo čeka na pomoč Opčinske vlasti te se nada da če ljudi koji vode našu Opčinu shvatiti koliki prioritet nam je navalno vozilo,za dobrobit njih samih kao i svih naših mještana kojima u svakom trenutku uskačemo u pomoč.

SLIKE IZ POVIJESTI DVD-a VIDOVEC !!!
Datum objave: 5. travnja 2012.

Dragi prijatelji vatrogasci !!! Na našu veliku radost stariji članovi DVD-a Vidovec pronašli su slike iz prošlosti a vezane uz naše vatrogasno društvo.Ovim putem Vas obavještavamo kako čemo slike postaviti na našu stranicu pod naslovom "Povijest vatrogastva u Vidovcu", slike su prekrasan dokaz aktivnosti naših starih oko vatrogastva te pomaganja ljudima u svim prilikama.Molimo i dalje sve članove društva kao i njihovih obitelji ukoliko su u posjedu takovih starih slika da nam ih ustupe na kratak rok kako bi slike bile skenirane i postavljene na našu web stranicu i naravno što prije vraćene vlasnicima.Trenutno prikupljamo podatke o članovima sa slika pa čemo tada postaviti sve potpuno dokumentirano kako bi sa ponosom mogli predstaviti povijest našeg društva.Hvala svima na suradnji !!!

Javna vježba kod crkve u Vidovcu

Povorka na proslavi obljetnice DVD-a Vidovec ispred "Šenjuge"
ZAPALJENA TRAVA
Datum objave: 17.ožujka 2012.

Opet je zapaljena velika površina suhe trave !!! Požar se širio uz pomoč vjetra i zahvačao i suho grmlje i drveče.Vatrogasci DVD-a Vidovec uz pomoč vatrogasaca iz DVD-a Tužno borili su se nekoliko sati da se vatra ugasi zbog prevelikog širenja.Svakodnevno se izlazi na intervencije jer ljudi ne mare za upozorenja i molbu vatrogasaca da prijave vrijeme paljenja da bi se moglo pregledati teren i spriječiti širenje požara.No ovaj put obaviještena je i policija jer su vatrogasci iz Tužna primijetili osobu koja je palila teren i to ne kao ostali samo svoje zemljište nego bez nekog plana, sve što se da zapaliti.Zato je pozvana policija da se takvom spaljivanju stane na kraj.Nema potrebe za kaznama i sve se može dogovoriti samo uz poziv vatrogascima koji su uvijek spremni osigurati područje spaljivanja i uputiti ljude u sigurnosne mjere kod takovih radova.

Stranica 32 od 40 Prva   Prethodna   28  29  30  31  [32]  33  34  35  36  37  Sljedeća   Zadnja