VELIKI POŽAR !!
Datum objave: 14. ožujka 2012.

Na dojavu o velikom požaru iza naselja Tužno u 15:20 izlazi interventna ekipa DVD-a Vidovec.Na licu mjesta uočen je požar večih razmjera koji je pred sobom gutao travu,grmlje te suho drveće.Brzom intervencijom naših članova požar je brzo ugašen i spriječena je mogučnost ponovnog zapaljenja.Suho i toplo vrijeme pogodovalo je širenju požara za koji opet moramo ustvrditi da je izazvan ljudskom rukom,točnije spaljivanjem suhe trave.Iako ljudi misle da takav požar ne može izazvati neke posljedice ovaj put šteta je velika,naime u "bezazlenom" požaru ovaj put izgorjela su dva hranilišta za divljač te lovačka "čeka" sagrađena nedavno a u koju su lovci uložili kako financijska tako i fizička sredstva.U Hrvatskom zakonu postoji niz mjera i kazni za osobe koje izazivaju takove požare ali očito da ljudi  nisu dovoljno upučeni ili jednostavno ne mare pa je prava sreća što još nemamo i smrtne slučajeve kod takovih spaljivanja.No kako bilo DVD Vidovec je spreman i za takve intervencije !!

122. REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA !!
Datum objave: 28.siječnja 2012.

Dana 28.siječnja 2012.g održana je 122. redovna godišnja Skupština DVD-a Vidovec.Na Skupštini je prezentiran rad društva te sve ostale aktivnosti vezane uz prevenciju kao i podjela priznanja zaslužnim članovima društva.Prisustvovalo je oko 200 ljudi iz 23 DVD-a uključujuči i drage goste iz PGD Biš i PGD Vitomarci iz Slovenije kao i domači članovi društva.Nakon službenog dijela, kada su iscrpljene sve točke dnevnog reda započelo je druženje uz glazbu i domijenak.Posebno nam je drago što je fešta trajala do jutarnjih sati što nam potvrđuje činjenicu da smo rado posječeno društvo i da se u našoj sredini gosti ugodno osjećaju !!

POŽAR !!
Datum objave: 19.siječnja 2012.

Na dojavu o požaru na otvorenom prostoru odmah je krenula interventna postrojba DVD-a Vidovec u sastavu :Kovačić I,Kovačić M,Lešnjak S,Habulan N te Papec J.Na području uz prugu nedaleko naselja Zamlača uočeno je više površina zahvačenih plamenom koje su se uz pomoč jakog vjetra širile na sve strane.Brzom intervencijom požari su brzo ugašeni te je područje pregledano i utvrđeno je da nema opasnosti od ponovnog zapaljenja.Koliko je plamen bio jak govori i činjenica da se zapalilo grmlje uz prugu te jedan električni stup koji je sagorio i prijeti mu urušavanje, o tome su odmah obaviještene nadležne ekipe koje če sanirati nastalu štetu.S obzirom da je teren suh i ima velike količine suhe trave i grmlja  moramo konstatirati da je intervencija bila pravovremena i efikasna te je spriječeno širenje i nastajanje večeg požara na otvorenom.
BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ I SRETNA NOVA GODINA !!
Datum objave: 24. prosinca 2011.

KALENDARI za 2012.
Datum objave: 15. prosinca 2011.

Tradicija je u našem kraju da se prije nadolazečih blagdana svim našim mještanima daruje kalendar DVD-a Vidovec uz iskrene čestitke i želje. Mnogi ljudi tada daju novčani prilog jer znaju kako teško se financira vatrogastvo danas kada svakodnevno iziskujemo nove potrebe za opremom i održavanjem vatrogasnog doma, sve sukladno zakonu o vatrogastvu u RH.Posebna je čast nama  vatrogascima  kada nas ljudi prime u svoj dom,osobito stariji koji čak i puste suzu sječajuči se svojih bližnjih koji su ponosno nosili vatrogasnu odoru DVD-a Vidovec, pa ne štedimo vremena popričati s njima o povijesti društva kao i o današnjim aktivnostima koje zanimaju naše mještane.
Posebno nam je drago što ove godine na slikama kalendara prezentiramo naše postrojbe koje su sadašnjost ali i budućnost našeg DVD-a.
Stranica 32 od 39 Prva   Prethodna   28  29  30  31  [32]  33  34  35  36  37  Sljedeća   Zadnja