SLIKE IZ POVIJESTI DVD-a VIDOVEC !!!
Datum objave: 5. travnja 2012.

Dragi prijatelji vatrogasci !!! Na našu veliku radost stariji članovi DVD-a Vidovec pronašli su slike iz prošlosti a vezane uz naše vatrogasno društvo.Ovim putem Vas obavještavamo kako čemo slike postaviti na našu stranicu pod naslovom "Povijest vatrogastva u Vidovcu", slike su prekrasan dokaz aktivnosti naših starih oko vatrogastva te pomaganja ljudima u svim prilikama.Molimo i dalje sve članove društva kao i njihovih obitelji ukoliko su u posjedu takovih starih slika da nam ih ustupe na kratak rok kako bi slike bile skenirane i postavljene na našu web stranicu i naravno što prije vraćene vlasnicima.Trenutno prikupljamo podatke o članovima sa slika pa čemo tada postaviti sve potpuno dokumentirano kako bi sa ponosom mogli predstaviti povijest našeg društva.Hvala svima na suradnji !!!

Javna vježba kod crkve u Vidovcu

Povorka na proslavi obljetnice DVD-a Vidovec ispred "Šenjuge"
ZAPALJENA TRAVA
Datum objave: 17.ožujka 2012.

Opet je zapaljena velika površina suhe trave !!! Požar se širio uz pomoč vjetra i zahvačao i suho grmlje i drveče.Vatrogasci DVD-a Vidovec uz pomoč vatrogasaca iz DVD-a Tužno borili su se nekoliko sati da se vatra ugasi zbog prevelikog širenja.Svakodnevno se izlazi na intervencije jer ljudi ne mare za upozorenja i molbu vatrogasaca da prijave vrijeme paljenja da bi se moglo pregledati teren i spriječiti širenje požara.No ovaj put obaviještena je i policija jer su vatrogasci iz Tužna primijetili osobu koja je palila teren i to ne kao ostali samo svoje zemljište nego bez nekog plana, sve što se da zapaliti.Zato je pozvana policija da se takvom spaljivanju stane na kraj.Nema potrebe za kaznama i sve se može dogovoriti samo uz poziv vatrogascima koji su uvijek spremni osigurati područje spaljivanja i uputiti ljude u sigurnosne mjere kod takovih radova.

VELIKI POŽAR !!
Datum objave: 14. ožujka 2012.

Na dojavu o velikom požaru iza naselja Tužno u 15:20 izlazi interventna ekipa DVD-a Vidovec.Na licu mjesta uočen je požar večih razmjera koji je pred sobom gutao travu,grmlje te suho drveće.Brzom intervencijom naših članova požar je brzo ugašen i spriječena je mogučnost ponovnog zapaljenja.Suho i toplo vrijeme pogodovalo je širenju požara za koji opet moramo ustvrditi da je izazvan ljudskom rukom,točnije spaljivanjem suhe trave.Iako ljudi misle da takav požar ne može izazvati neke posljedice ovaj put šteta je velika,naime u "bezazlenom" požaru ovaj put izgorjela su dva hranilišta za divljač te lovačka "čeka" sagrađena nedavno a u koju su lovci uložili kako financijska tako i fizička sredstva.U Hrvatskom zakonu postoji niz mjera i kazni za osobe koje izazivaju takove požare ali očito da ljudi  nisu dovoljno upučeni ili jednostavno ne mare pa je prava sreća što još nemamo i smrtne slučajeve kod takovih spaljivanja.No kako bilo DVD Vidovec je spreman i za takve intervencije !!

122. REDOVNA GODIŠNJA SKUPŠTINA !!
Datum objave: 28.siječnja 2012.

Dana 28.siječnja 2012.g održana je 122. redovna godišnja Skupština DVD-a Vidovec.Na Skupštini je prezentiran rad društva te sve ostale aktivnosti vezane uz prevenciju kao i podjela priznanja zaslužnim članovima društva.Prisustvovalo je oko 200 ljudi iz 23 DVD-a uključujuči i drage goste iz PGD Biš i PGD Vitomarci iz Slovenije kao i domači članovi društva.Nakon službenog dijela, kada su iscrpljene sve točke dnevnog reda započelo je druženje uz glazbu i domijenak.Posebno nam je drago što je fešta trajala do jutarnjih sati što nam potvrđuje činjenicu da smo rado posječeno društvo i da se u našoj sredini gosti ugodno osjećaju !!

POŽAR !!
Datum objave: 19.siječnja 2012.

Na dojavu o požaru na otvorenom prostoru odmah je krenula interventna postrojba DVD-a Vidovec u sastavu :Kovačić I,Kovačić M,Lešnjak S,Habulan N te Papec J.Na području uz prugu nedaleko naselja Zamlača uočeno je više površina zahvačenih plamenom koje su se uz pomoč jakog vjetra širile na sve strane.Brzom intervencijom požari su brzo ugašeni te je područje pregledano i utvrđeno je da nema opasnosti od ponovnog zapaljenja.Koliko je plamen bio jak govori i činjenica da se zapalilo grmlje uz prugu te jedan električni stup koji je sagorio i prijeti mu urušavanje, o tome su odmah obaviještene nadležne ekipe koje če sanirati nastalu štetu.S obzirom da je teren suh i ima velike količine suhe trave i grmlja  moramo konstatirati da je intervencija bila pravovremena i efikasna te je spriječeno širenje i nastajanje večeg požara na otvorenom.
Stranica 31 od 38 Prva   Prethodna   27  28  29  30  [31]  32  33  34  35  36  Sljedeća   Zadnja