SVETA MISA KOD KAPELICE sv.FLORIJANA U CARGOVCU
Datum objave: 5. svibnja 2013.

Unatoč oblačnom vremenu i ove godine nastavila se tradicija vatrogasnih društava sa područja VZO Vidovec prisustvovanju svetoj Misi kod kapelice sv. Florijana u Cargovcu.U svečanoj povorci  krenulo se iz vatrogasnog doma u Vidovcu do kapelice u Cargovcu uz pratnju limene glazbe DVD-a Vidovec.Misi je prisustvovao i velik broj mještana koji uz svoje vatrogasce slave dan svetog Florijana zaštitnika vatrogasaca.U sklopu mise blagoslovljeno je i kombi vozilo DVD-a Nedeljanec-Prekno a kiša je spriječila svečan povratak u vatrogasni dom Vidovec pa su vatrogasci odvezeni kombi vozilima koji su i ovaj put dokazali svoju potrebu u raznim (ne)prilikama.

Važno je spomenuti da su članovi VZO Vidovec 2. svibnja posjetili dječji vrtić Škrinjica te su mališanima predočili rad dobrovoljnih vatrogasaca i to uz predavanje o mogučim požarnim opasnostima te postupcima prilikom istih.Djeci je zatim u dvorištu prikazana i vježba gašenja pjenom,raspršenim mlazom te vodenim topom.Veliko ushićenje je nastalo kada su mališani i sami probali pomoču mlaza iz brentača rušiti mete gdje su se mnogi iskazali kao potencijalni budući članovi vatrogasnih društava.Uz promotivne materijale djeci su podijeljeni i slatkiši a napravljena je i zajednička slika sa "stričekima" vatrogascima.

slike B.Plečko
VODA JOŠ NADIRE
Datum objave: 01. travnja 2013.

Iako se vodostaj rijeke Plitvice spušta probleme nam izazivaju podzemne vode koje konstantno poplavljuju podrume kuča pa smo na terenu i svom raspoloživom opremom pomažemo mještanima.Ispumpavanje podruma smo obavili u naselju Zamlača,Domitrovec,Krkanec te ispumpavanje ogromne količine vode u dvorištu u ulici Vladimira Nazora u Vidovcu.Jedan od največih krivaca za toliko izlijevanje vode u tim naseljima su u potpunosti neregulirani kanali za odvodnju vode na kojima čak nalazimo i zidane prepreke.Tko je uz mještane sukrivac za začepljene kanale lako je otkriti činjenicom da neki od kanala nisu regulirani i čišćeni godinama.Nakon godina sušnog razdoblja ljudi su se toliko opustili pa su neki na kanalima izgradili objekte,vočnjake te na nekim mjestima potpuno zapriječili protok vode.Vatrogasci na našem području čine sve kako bi pomogli mještanima ali na žalost na nekim mjestima nema pomoči jer dijelovi kanala jednostavno NE POSTOJE!!!

primjer "reguliranog" odvodnog kanala

voda nadire prema kučama

60 cm vode u garaži

plastenici pod vodom
POPLAVA
Datum objave: 31.ožujka 2013.

U jutarnjim satima obaviješteni smo o velikoj razini vode rijeke Plitvice koja je prijetila izlijevanjem prema naselju Zamlača.Odmah su na teren izašli vatrogasci DVD-a Vidovec te uz suradnju kriznog stožera općine Vidovec organizirali izgradnju zečjih nasipa na nekoliko lokacija uz rijeku Plitvicu gdje se razina vode konstantno dizala i prijetila izlijevanjem.Uz pomoč vatrogasaca iz DVD-a Tužno te DVD-a Nedeljanec-Prekno nekoliko stotina vreča ispunjeno je pijeskom te su izgrađeni zečji nasipi na najopasnijim lokacijama na rijeci Plitvici.Istovremeno jedna je ekipa obavljala ispumpavanje podruma u Zamlači a kasnije u naselju Krkanec.Nakon uspješne intervencije na rijeci Plitvici gdje je spriječeno izlijevanje preko lijeve obale i prijetnja naselju Zamlača zaključeno je da izlijevanje Plitvice preko desne obale ne donosi nikakovu opasnost za naselja vatrogasci su poslani na zasluženi odmor.Sve lokacije su pregledane i određeni su ljudi za dežurstvo kroz noč kako bi pravovremeno reagirali na svaku pojavu opasnosti od izlijevanja.Na putu prema vatrogasnom domu obaviješteni smo da je u ulici Vladimira Nazora u Vidovcu cijelo dvorište pod vodom i prijeti prodiranju u stambeni objekat pa smo odmah krenuli na tu lokaciju i izgradili zečji nasip uz kuču i ispumpali svu vodu koja je prijetila da se izlije u istu.Nadamo se da če nivo vode pasti kroz noč iako se najavljuje novi vodeni val iz Slovenije, ali smo spremni za ponovnu borbu sa vodenom silom a sve u cilju zaštite naših mještana koji su blizu rijeke.Zahvaljujemo i nekolicini mještana koji nisu dvojili te su se odmah primili lopata i pomogli u brzom punjenju vreča pijeskom.

ovakvo izlijevanje rijeke Plitvice ne pamte ni najstariji mještani

na vrijeme spriječeno izlijevanje Plitvice prema Zamlači

voda raste

uvijek spremni za pomoč mještanima - DVD Vidovec

SRETAN USKRS !!!
Datum objave: 31. ožujka 2013.

Svim žiteljima općine Vidovec kao i ljudima diljem Lijepe naše želimo sretan Uskrs !!!

IZBORNA SJEDNICA SKUPŠTINE VZO VIDOVEC
Datum objave: 15.ožujka 2013.

U prostorijama društvenog doma Nedeljanec održana je 20. sjednica Skupštine VZO Vidovec koja je ujedno bila i izborna.Sjednici su prisustvovali načelnik Općine Vidovec g. Bruno Hranić,predsjednik VZŽ Varaždinske g. Zvonko Biškup, članovi Skupštine VZO Vidovec te gosti iz DVD-a Maruševec i DVD-a Petrijanec kao i nekolicina utemeljitelja VZO Vidovec.Nakon uvodnog dijela koji je vodio dosadašnji predsjednik VZOV g. Antun Kruhek te himni koje je izvela limena glazba DVD-a Vidovec prišlo se dnevnom redu. Nakon razrješnice dosadašnjim dužnosnicima kao i predsjedniku izabrani su novi koji su tajnim glasanjem izabrali novog predsjednika VZO Vidovec.Kandidati su bili g.Stjepan Dumbović iz DVD-a Tužno te g. Plečko Božidar iz DVD-a Vidovec.Večinom glasova izabran je g. Plečko koji je novi predsjednik VZOV.Podijeljene su i diplome i zahvalnice za dugogodišnji rad u VZOV članovima koji su svojim radom pomagali VZO.Novom predsjedniku i  novim članovima VZO puno uspjeha u radu poželjeli su  načelnik Općine Vidovec g. Bruno Hranić te predsjednik VZŽ Varaždinske g. Zvonko Biškup.

Stranica 25 od 38 Prva   Prethodna   21  22  23  24  [25]  26  27  28  29  30  Sljedeća   Zadnja