VATROGASNA OLIMPIJADA VILLACH 2017.
Datum objave: 20.srpnja 2017.

U organizaciji VZVŽ članovi DVD-a Vidovec sudjelovali su kao navijači na 16. međunarodnom natjecanju vatrogasaca i 21. međunarodnom natjecanju vatrogasne mladeži u austrijskom gradu Villachu.HVZ je predstavljalo 13 natjecateljskih odjeljenja odraslih, 3 odjeljenja vatrogasne mladeži te 13 vatrogasnih sudaca.Na prepunom stadionu  Lind vijorilo se na desetke hrvatskih zastava a svaki nastup hrvatskih ekipa burno je popraćen od velikog broja navijača.Sve je to doprinjelo i odličnim rezultatima od kojih posebno treba spomenuti srebro B-ekipe JVP Varaždin, broncu A-ekipe JVP IvanićGrad te broncu ženske A-ekipe DVD Kašina.Na natjecanju je sudjelovalo 2550 natjecatelja i 550 pripadnika pratećeg osoblja (sudaca,voditelja) iz 27 država.U sklopu puta posjećena je PGE (JVP) Maribor,spomen podrućje Bleiburg,FF Wehnberg i grad Klagenfurt.

TAKMIČENJE DJECE U BUŠEVCU
Datum objave: 24.lipnja 2017.

Ekipa djece DVD-a Vidovec natjecala se na 7.Memorijalu Josipa Robića-Habe u Buševcu te osvojila 4. mjesto.Na poziv naših prijatelja iz DVD Buševec rado smo se odazvali s ekipom djece te sudjelovali na natjecanju.Bilo je to zanimljivo putovanje a za neke i prvo takmičenje u ovom sastavu ekipe djece.Zahvaljujemo domaćinima na izvrsnom prijemu ekipe i navijača.

PROVJERA HIDRANATA
Datum objave: 01. lipnja 2017.

Izvršena je provjera nadzemnih i podzemnih hidranata na području Općine Vidovec koju je proveo zapovjednik DVD-a Vidovec Zdenko Buhin uz pomoć Ivice Košćaka i Petra Buhina.Velik dio hidranata je u ispravnom stanju, međutim ima i onih koje treba pod hitno promijeniti ili popraviti.Na području Općine Vidovec ima i velik broj bunara koji su nažalost devastirani prilikom izgradnje nove prometnice kroz naša naselja pa stoga vatrogasci u slučaju intervencije ovise isključivo o hidrantima.

JAVNO-POKAZNA VJEŽBA
Datum objave: 20. svibnja 2017.

Dana 20.svibnja 2017. u centru Vidovca održana je javno-pokazna vježba u organizaciji DVD-a Vidovec u suradnji sa DVD Buševec,DVD Nedeljanec-Prekno,DVD Tužno te DVD Gojanec.Vježba je zamišljena kao zajednička koordinacija svih društava u akciji gašenja požara na zgradi ambulante te spašavanje unesrećenog iz vozila te gašenja istog nakon zapaljenja.Skupio se tako velik broj promatrača iz Općine Vidovec ali i slučajnih prolaznika koji su se uvjerili u spremnost dobrovoljnih vatrogasaca u ovakovim situacijama.Nakon zahvale načelnika Općine g. Brune Hranića te zapovjednika VZO Vidovec g. Zdenka Buhina, vatrogasci su počašćeni jelom i pićem na prigodnom domijenku u vatrogasnom domu DVD-a Vidovec.

BLAGDAN SV. FLORIJANA
Datum objave: 04. svibnja 2017.

Članovi DVD-a Vidovec prisustvovali su sv. Misi povodom dana sv. Florijana zaštitnika vatrogasaca u Buševcu kod prijateljskog DVD-a.

Dana 07. svibnja u župnoj crkvi sv. Vida u Vidovcu služena je sveta misa povodom sv. Florijana kojoj su sudjelovali članovi DVD-a Vidovec,DVD-a Tužno,DVD-a Nedeljanec-Prekno,DVD-a Gojanec te DVD-a Buševec.

Izaslanstvo DVD-a Vidovec i DVD-a Buševec zapalilo je lampione na grobu Božidara Plečka povodom dana sv. Florijana.

Stranica 2 od 38 Prva   Prethodna   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Sljedeća   Zadnja