JAVNA VJEŽBA TUŽNO 2014
Datum objave: 17. kolovoza 2014.

U naselju Tužno održana je javna vježba na kojoj su sudjelovale ekipe DVD Beretinec,DVD Gačice,DVD Gojanec,DVD Nedeljanec-Prekno,DVD Radovan,DVD Tužno te DVD Vidovec.Prikazano je zajedničko djelovanje i gašenje obiteljske kuče pored vatrogasnog doma u Tužnom.Članovi ekipe DVD-a Vidovec Matija Kovačić i Josip Papec prikazali su ulazak vatrogasaca sa izolacionim aparatima u podrumske prostorije "zapaljene" kuče, a vježbi su prisustvovali i Ivica Kovačić,Zdenko Buhin,Krešo Simon te Boško Miko.Vježbu je ocijenio i vatrogasce pozdravio načelnik Općine Vidovec g. Bruno Hranić.

POPLAVA NA VELIKU GOSPU
Datum objave: 15. kolovoza 2014.

Nakon obilnih oborina u nočnim satima izvršeno je prvo dežurstvo na rijeci Plitvici kod naselja Zamlača od strane načelnika općine i nekolicine članova DVD-a Vidovec.Uočen je porast vodostaja pa se već u ranim jutarnjim satima pozivaju članovi da budu spremni za radove na zečjim nasipima.Oko devet sati rijeka Plitvica probija nasip na nekoliko mjesta pa se brzo kreče u podizanje zečjih nasipa uz pomoč kamiona sa šljunkom na najbližem dijelu naselja gdje je već nekoliko puta rijekla poplavila prve kuče.Nakon uspješne izrade nasipa te obrane naselja krenulo se u saniranje ostalih probijenih dijelova gdje nailazimo na velik problem sa vodom, naime rijeka je probila na jednom zavojitom dijelu i velika masa vode se slijevala prema vrtovima iza naselja Zamlača.Na tom probijenom dijelu dubina vode koja se izlijevala bila je oko pola metra, znajuči da nismo u mogučnosti zečjim nasipom zaustaviti tu masu vode u pomoč smo pozvali teške strojeve, pa tako u ranim večernjim satima na teren izlazi radni stroj(gusjeničar) te zasipava probijen nasip.Nakon nekoliko godina borbe sa izlijevanjem rijeke Plitvice krajnje je vrijeme da se službe zadužene za podizanje nasipa oko rijeka ozbiljno posvete tom dijelu rijeke te napokon odrade svoj posao kako treba , do tada s rijekom se bore DOBROVOLJNI VATROGASCI !!!

VATROGASNO NATJECANJE GOJANEC 2014.
Datum objave: 09.KOLOVOZA 2014.

U Gojancu je održano tradicionalno takmičenje vatrogasnih ekipa poznato po "mokroj" vježbi.Ekipe odrađuju tzv. "suhu" vježbu,spajanje 4 cijevi,trčanje preko prepreke noseći S aparat te "mokru" vježbu.Naša muška A ekipa u ovom spoju vježbi osvojila je drugo mjesto s najbržim vremenom mokre vježbe ali nakon konačnog izračuna osvojeno je sjajno drugo mjesto.Ženska A ekipa sudjelovala je u klasičnoj vježbi te osvojila također sjajno drugo mjesto , šlag na torti su svakako naši najmanji natjecatelji, djeca 6-12 koja su osvojila drugo mjesto te dostojno predstavila uz ostale ekipe naše društvo.

ODLIČNI REZULTATI NATJECATELJSKIH EKIPA
Datum objave: 26.srpnja 2014.

Natjecateljske ekipe  DVD-a Vidovec , muška A i ženska A ekipa nastavljaju sa odličnim rezultatima na takmičenjima širom Varaždinske županije.Nakon drugog mjesta na Varaždinbregu (Halić) muška A ekipa osvojila je prvo mjesto u Vrbanovcu, prvo mjesto na općinskom takmičenju u Svetom Iliji, drugo mjesto u Ludbregu te treče mjesto u Donjoj Voći.Ženska A ekipa osvojila je prvo mjesto na takmičenju u Šemovcu, drugo mjesto u Kučanu Gornjem,prvo mjesto na općinskom takmičenju u Svetom Iliji te prvo mjesto u Zbelavi.Ovakve rezultate koji su u kontinuitetu več nekoliko godina a dodajuči tome i ekipu mladeži te djece 6-12  koja su prošle godine na natjecanju u Lepoglavi postala ŽUPANIJSKI PRVACI !!! naše društvo ne pamti sve od vremena kada su naši (sada)stariji članovi harali takmičenjima.Velika je čast i ponos biti član društva koje se brine o mladim naraštajima vatrogasaca u Vidovcu koji svojim rezultatima pokazuju koliko vole vatrogastvo i svoje društvo.Čestitke svim ekipama i voditeljima na ovim vrhunskim rezultatima uz poruku.....- još ima natjecanja SRETNO !!!!

ZAVRŠENO SPREMIŠTE VZO VIDOVEC
Datum objave: 23. srpnja 2014.

Postavljanjem poda završeni su radovi spremišta na vježbalištu natjecateljskih ekipa VZO Vidovec.Voditelji ekipa dobili su ključ spremišta te mogu na licu mjesta koristiti opremu i nakon vježbe je spremiti da bude pripravna za vježbe drugih ekipa.Zahvaljujemo svima koji su svojim radom pomogli da spremište bude dano na korištenje našim natjecateljskim ekipama a naročito općini Vidovec koja je najviše pomogla u ovom projektu.

Stranica 19 od 42 Prva   Prethodna   15  16  17  18  [19]  20  21  22  23  24  Sljedeća   Zadnja