HODOČAŠĆE U MARIJU BISTRICU
Datum objave: 02.lipnja 2015.

Dana 31.svibnja 64 člana VZO Vidovec uputilo se na hodočašće u svetište Majke Božje Bistričke.U povorci u kojoj je sudjelovao velik broj vatrogasnih društava iz svih županija  hrvatske sa svojim zastavama  i uz pratnju limene glazbe krenulo se na misno slavlje, Svetu misu predvodio je rektor Svetišta Majke Božje Bistričke Zlatko Koren koji je pozdravio više od 2000 vatrogasaca. Nakon Svete mise u povorci se krenulo na Križni put.Tradicionalno članovi VZO Vidovec hodočaste u svetište a nakon Svete mise i Križnog puta te slobodnog vremena za druženje i razgledavanje odlaze na zajednički ručak.

SVETA MISA FLORIJANOVO 2015.
Datum objave: 03.svibnja 2015.

Dana 03. svibnja održana je sveta misa kod kapelice sv Florijana u Cargovcu. Prisustvovali su vatrogasci iz VZO Vidovec kao i vatrogasci iz DVD-a Gojanec.Na kraju kolone kretali su se naši najmlađi članovi koji se uz ovo tradicionalno slavlje u svibnju počinju pripremati za natjecateljsku sezonu.Postavljeni su edukativni plakati na nekoliko lokacija u Općini a školarci če podijeliti i letke po domačinstvima kao i svojim prijateljima u školi.

SRETAN VAM USKRS
Datum objave: 05. travnja 2015.

PREZENTACIJA NAVALNOG VOZILA
Datum objave: 02. travnja 2015.

Operativni vatrogasci DVD-a Vidovec upoznati su s kompletnom opremom  navalnog vozila uz stručno prezentiranje predsjednika Božidara Plečko.Prošle godine kupljeno je putem javne nabave novije navalno vozilo te opremljeno potrebitom opremom, operativci su isprobali izolacione aparate,agregat za struju,razne vrste mlaznica te opremu za gašenje pjenom.Uz pomoć novijeg navalnog vozila i nove opreme bit če još spremniji za pomoč našim mještanima u bilo kojoj vrsti nevolje.

POŽAR OTVORENOG PROSTORA
Datum objave: 12. ožujka 2015.

Na dojavu mještana o širenju požara na otvorenom prostoru na intervenciju izlaze operativni članovi DVD-a Vidovec Kovačić I., Kovačić M. i Papec J.. Požar se proširio oko kanala između naselja Cargovec i Papinec te zaprijetio prelaskom na drugu stranu kanala gdje su u blizini gospodarski i stambeni objekti.Brzom intervencijom naših članova požar je brzo ugašen te je otklonjena svaka opasnost od ponovnog zapaljenja. Očito je da je požar van nadzora izazvao netko od mještana koji se tradicionalno tako rješavaju suhih trava i korova.Svake godine putem raznih glasila mole se mještani da ne ostavljaju takve požare bez nadzora ili pozovu operativce iz DVD-a koji bi savjetima i svojom pomoći pomogli mještanima kako bi bez požarne opasnosti obavili takove poslove ali do sada nitko nije pokazao zanimanje a požari otvorenih prostora stvaraju probleme svake godine našim vatrogascima.

Stranica 13 od 39 Prva   Prethodna   9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  18  Sljedeća   Zadnja