POSLJEDNJI ISPRAĆAJ BOŽIDARA PLEČKO
Datum objave: 30. prosinca 2015.

Preko 300 vatrogasaca iz svih krajeva hrvatske i znatan broj iz Slovenije te velik broj mještana Općine Vidovec, susjednih općina i gradova oprostilo se na posljednjem ispraćaju od našeg predsjednika VZO i DVD- a Vidovec Božidara Plečka.Posljednji put obratili su mu se i u ime Općine Vidovec načelnik  g. Bruno Hranić te u ime DVD-a Vidovec tajnik g. Stjepan Papec te svojim govorima podsjetili mnoštvo na zasluge, dostignuća i dobrotu našeg Božija.Velika hvala svima koji su uveličali posljednji ispraćaj našeg predsjednika i time pokazali o kakvom se čovjeku radilo i koliko je veliki gubitak za sve nas njegovim odlaskom.
HVALA TI  BOŽO NA SVEMU , ZAUVIJEK ĆEŠ OSTATI MEĐU NAMA

OTIŠAO JE BOŽO.....
Datum objave: 25. prosinca 2015.

DVD Vidovec zadesila je velika tuga i bol....otišao je naš Božo.Nakon velike bitke s teškom bolešću, na veliku žalost svih članova DVD-a Vidovec, otišao je naš Božo...čovjek koji je ostavio neizbrisivi trag u našoj sredini...čovjek kojeg su obožavale natjecateljske ekipe za koje nije žalio ni trenutka svog slobodnog vremena...uvijek bio tu kad god je trebalo i savjetima i vedrinom podučavao, družio se , donosio nove ideje i brinuo se o svim natjecateljima našeg društva.Svojim poštenjem i zaslugama zaslužio je mjesto predsjednika DVD-a Vidovec te predsjednika VZO Vidovec i imao je posebno mjesto u srcima starijih članova na koje je uvijek mislio i posječivao ih kad su bili bolesni i spriječeni prisustvovati druženjima ili sastancima našeg društva.Otišao je naš Božo...ali samo tjelesno ...jer sjećanja i slike naših druženja neče nestati iz DVD-a Vidovec i ostat če trajno zapisana u knjige povijesti vatrogasaca u Vidovcu.Hvala ti Božo za sve što si učinio za naše društvo a naročito za najmlađi uzrast natjecatelja, našu dječicu...koja su svakodnevno pitala...gdje je striček Božo !??  hvala ti u ime svih vatrogasaca VZO Vidovec, a najviše tvojih DVD-ovaca.
Neka ti je laka ova naša hrvatska gruda ....i do sljedećeg susreta na nekom drugom takmičenju !!!!

Posljednji ispraćaj dragog nam Božija bit će u ponedjeljak 28.prosinca u 14:00 sati na groblju u Vidovcu.
Molimo vatrogasce da u 13:00 sati budu u vatrogasnom domu DVD-a Vidovec u svečanim odorama.

" NAVIK ON ŽIVI KI ZGINE POŠTENO "

POŽAR DIMNJAKA
Datum objave: 15.prosinca 2015.

Dana 15. prosinca u 18:49 iz JVP Varaždin dojavljeno je operativnim članovima DVD-a Vidovec putem sms poruke o požaru dimnjaka na stambenom objektu u Cargovcu.Na intervenciju odmah izlazi 6 vatrogasaca sa navalnim vozilom te na vrijeme sprječavaju širenje požara na krovište.Velika količina nečistoče i naslaga u unutrašnjosti dimnjaka izazvala je zapaljenje te veliku količinu plamena koji je nakon što su se vratašca za čišćenje na dimnjaku potpuno užarila i propustila prijetio krovištu kuče.Dimnjak je u potpunosti saniran i onemogučena je bilo kakva opasnost od ponovnog zapaljenja.Na intervenciji su sudjelovali : Kovačić M.,Melnjak D.,Vajdić S.,Kovačić I.,Papec I. te Papec J..
POČELE ZIMSKE PRIPREME NATJECATELJSKIH EKIPA DVD VIDOVEC
Datum objave: 01. prosinca 2015.

Započele su zimske pripreme natjecateljskih ekipa DVD- a Vidovec, muška A i ženska A ekipa vježba u prostoru vatrogasnog doma a u svrhu što boljeg rezultata na državnom takmičenju sljedeće godine u Puli.Naše ekipe izborile su sudjelovanje osvojivši drugo (žene A) i treće (muški A) mjesto na županijskom natjecanju u Varaždinu.Povijesni uspjeh popratila je i Općina Vidovec i načelnik Bruno Hranić koji je i osobno primio ekipe te im obećao pomoć u sufinanciranju troškova.

AKTIVNOSTI DVD VIDOVEC
Datum objave: 30.listopada 2015.

Dana 16. srpnja 2015. održan je inspekcijski nadzor DVD-a Vidovec od strane višeg vatrogasnog inspektora Marina Mazora gdje je utvrđeno da DVD Vidovec sve svoje aktivnosti provodi po Zakonu o vatrogastvu te je opremljen potrebnom opremom za djelovanje na području Općine Vidovec.

U mjesecu kolovozu ženska A ekipa te muška A ekipa DVD-a Vidovec postižu povijesni rezultat te se plasiraju na državno natjecanje u Puli 2016. godine
Održavaju se redovni sastanci te provjere spremnosti ljudstva i opreme za intervencije.
Dana 16.listopada u 9:21 operativni vatrogasci primaju poruku iz VOC-a Varaždin "požar kotlovnice osnovna škola tužno"..odmah se uzbunjivanjem,  u rekordnom vremenu s navalnim vozilom na mjesto dojave šalju trojica članova (Kovačić R.,Kovačić F., Kovačić M.) a kombi vozilom u pratnji na intervenciju kreče i Canjuga Z.
Dolaskom na mjesto dojave utvrđeno je da se radi o uzbunjivanju i provjeri potrebnog vremena za dolazak na intervenciju od strane županijskog zapovjednika g. Stjepana Kovačeka. Pregledom je utvrđeno propisno odijevanje vatrogasaca te odlićno vrijeme potrebno za dolazak na udaljenije mjesto u općini Vidovec.
Prvi puta nakon niza godina DVD Vidovec (u suradnji s DVD Nedeljanec-Prekno te DVD Gojanec) neće dežurati na groblju u Vidovcu povodom dana Svih Svetih kada se paljenjem svijeća i lampiona pojavljuje opasnost od požara, naime novi koncesionar je odredio DA NEMA POTREBE za dežuranjem vatrogasaca što je eto prekinulo dugogodišnju tradiciju.
Stranica 10 od 38 Prva   Prethodna   6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  15  Sljedeća   Zadnja